منو

رهبر اپوزیسیون آرژانتین پیشتاز انتخابات مقدماتی شد — اینجا

آگوست 13, 2019 - اخبار
رهبر اپوزیسیون آرژانتین پیشتاز انتخابات مقدماتی شد — اینجا

رهبر اپوزیسیون آرژانتین با کسب ۴۷.۳۷ درصد آرا در انتخابات مقدماتی این کشور پیروز شد.

به گزارش ایسنا، روزنامه اسپانیایی زبان “ال‌پاییس” گزارش کرد که مائوریسیو ماکری، رئیس جمهوری آرژانتین در این انتخابات ۳۲.۳۰ درصد از آرا را به دست آورده و آلبرتو فرناندز، رهبر اپوزیسیون این کشور با کسب ۴۷.۳۷ درصد از آرا از رقبای خود پیشی گرفته است.

انتخابات سراسری آرژانتین در تاریخ ۲۷ اکتبر سال جاری میلادی برگزار می‌شود تا رئیس جمهوری، اعضای کنگره ملی و فرمانداران بیشتر استان‌های این کشور تعیین شوند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، حدود ۳۳ میلیون شهروند آرژانتینی واجد شرایط رای‌دهی هستند. در صورتی که هیچ یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نتوانند در دور نخست انتخابات ۴۵ درصد آرا یا ۴۰ درصد آرا را با اختلاف ۱۰ درصدی از نامزدی که در جایگاه دوم قرار گرفته، به دست آورند، انتخابات به دور دوم خواهد انجامید که در ماه دسامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد.

انتخابات مقدماتی در روز یکشنبه و با هدف کاهش نامزدهای انتخاباتی و تعیین نامزدهای هر حزب در انتخابات سراسری بود.

انتخابات مقدماتی را می‌توان یک نظرسنجی در نظر گرفت که در آستانه انتخابات سراسری برگزار می‌شود.

فرناندز، رهبر اپوزیسیون آرژانتین در انتخابات مقدماتی با اختلاف ۱۵ درصد پیشتاز است. در صورتی که این نتیجه در انتخابات ریاست جمهوری نیز تکرار شود، وی بدون نیاز به برگزاری دور دوم انتخابات، ریاست جمهوری آرژانتین را به دست خواهد آورد.

فرناندز اظهار کرد: ما قرار است چیزی را که دیگران خراب کردند، بازسازی کنیم.

ماکری نیز با تایید اینکه حزبش “روز بدی” در این انتخابات داشت، از هواداران خود درخواست کرد که برای کسب حمایت کافی در انتخابات ماه اکتبر حضور فعال‌تری در صحنه انتخابات داشته باشند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *