منو

استان‌های مرزی نقش زیادی در رونق اقتصادی دارند — اینجا

جولای 16, 2019 - اخبار
استان‌های مرزی نقش زیادی در رونق اقتصادی دارند — اینجا

‌معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: اساس اقتصاد ‌شهرستان مانه و سملقان فعالیت کشاورزی است و مردم تلاشگر آن با توجه به اراضی وسیع و حاصلخیز توانسته اند در حوزه کشاورزی و دامپروری، تجارب و توانمندی‌های ارزشمندی را کسب کنند.

‌به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، جمشید انصاری در جلسه شورای اداری شهرستان مانه و سملقان تصریح کرد: در شرایطی قرار داریم که درآمدهای کشور کاهش یافته و هزینه‌های تأمین اقلام و کالاهای ضروری نیز افزایش یافته و نیازهای اساسی مردم گران‌تر تأمین می‌شود اما ملت در راستای مسیری که انتخاب کرده و هدفی که برگزیده همانند چهل سال گذشته با صبر و بردباری از این شرایط عبور خواهد کرد.

وی افزود: ملت ایران در طول این چهل سال راه طولانی را آمده است و امروز به نقطه‌ای رسیده ایم که اگر به گذشته نگاه کنیم و تک تک شاخص‌های کشوری و استانی را مورد بررسی قرار دهیم متوجه اقدامات مهم و تأثیر گذار نظام و انقلاب در این چهل سال و دستاوردهای پرافتخار آن خواهیم شد، هرچند باید قبول کرد که همچنان کمبودها و کاستی‌هایی وجود دارند.

معاون رئیس جمهور افزود: تمامی درآمدهای دولت برای توسعه کشور، تأمین نیازهای مردم و رفع کاستی‌های مناطق محروم هزینه می‌شود و باید اجازه دهیم دولت با اولویت سنجی که انجام می‌دهد نیازهای ضروری‌تر مردم را شناسایی و در جهت کم کردن مشکلات قدم‌های سریع‌تری بردارد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به جاذبه‌های گردشگری این شهرستان تصریح کرد: طبیعت بکر و زیبا و ارزشمند این منطقه و مجاورتش با پارک ملی گلستان و هم واقع شدن در مسیر ورودی استان خراسان رضوی می‌تواند بخش قابل توجهی از گردشگران را جذب کند تا مبنای حرکت‌های بهتری در شکوفایی اقتصاد منطقه و افزایش درآمد مردم و بهبود وضعیت معیشت آنها باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت شهرهای مرزی در رونق اقتصادی کشور تاکید کرد: مرز یک پتانسیل ارزشمند است و در استان‌های مرزی امکان توسعه مبادلات با کشورهای همسایه وجود دارد و به ویژه در شرایط تحریم می‌توانیم از قابلیت‌های کشورهای همسایه برای رفع نیازهای کشور نیز استفاده کنیم.

انصاری افزود: استان‌های مرزی نقش مضاعفی را در شرایط تحریم و رونق اقتصادی این دوران ایفا می‌کنند و دولت در این استان‌ها توسعه مبادلات مرزی را در دستور کار قرار داده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به وجود اقوام مختلف در شهرستان مانه و سملقان گفت: تنوع فرهنگی و اقوام مختلف ایرانی که در این منطقه ساکن هستند قابلیت‌هایی را در این شهرستان ایجاد کرده که در صورت مشارکت دادن بیشتر مردم در توسعه فعالیت‌های اقتصادی و فراهم نمودن زمینه‌ها و زیرساخت‌های این فعالیت‌ها حتماً شاهد شکوفایی بیشتر اقتصاد این منطقه خواهیم بود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با تشکر از حضور مردم مانه و سملقان در استقبال از رئیس جمهور گفت: حماسه‌ای که مردم در شیروان آفریدند نشان داد که ملت به رغم اینکه شرایطشان سخت و معیشت آنها با دشواری مواجه شده است اما هم دلیل این شرایط را می‌دانند و هم تکلیف خودشان را در مواجهه با دشمن و حمایت از دولت و نظام می‌شناسند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: حضور پرشور مردم علاوه بر اینکه استقبال از برگزیده ملت بود حامل پیامی هم به دشمنان ملت و کسانی که ما را در شرایط سخت و دشوار قرار داده اند بود که ملت ما ملت پایداری در روزهای سخت هست.

انصاری در پایان افزود: امیدوارم مجموعه تصمیمات دولت و همت بلندی که در مردم این استان وجود دارد دست به دست هم بدهد تا شاهد رقم خوردن روزهای بهتر برای استان خراسان شمالی باشیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *